Kultura: Otwarci na potrzeby odbiorców

Kultura: Otwarci na potrzeby odbiorców

Instytucje kultury, które chcą dostosować swoją ofertę do potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną i ze spektrum autyzmu, mogą wziąć udział w kolejnym szkoleniu z cyklu „Kultura bez wyjątku”.

Szkolenie rozpocznie się od obalania mitów i stereotypów, a uczestnicy zdobędą i uporządkują wiedzę na temat definicji niepełnosprawności intelektualnej. Spotkanie w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach przede wszystkim będzie dla nich źródłem informacji dotyczących tworzenia oferty kulturalnej i dostosowania jej do specjalnych potrzeb odbiorców.

Uczestnicy poznają alternatywne metody komunikacji oraz sposoby tworzenia tekstu łatwego do czytania i zrozumienia. Wezmą też udział w spektaklu Teatru 21 (o działalności którego pisaliśmy TUTAJ  i warsztatach przeprowadzonych przez członków grupy.

Płatne szkolenie odbędzie się w dniach 7–9 maja. Szczegółowe informacje na temat tego wydarzenia można znaleźć na stronie organizatora

Więcej o cyklu szkoleń dla instytucji kultury można przeczytać TUTAJ 

Źródło: nck.pl

Fot. Tomasz Tołłoczko/nck.pl

  Oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17911