Kultura: Niepełnosprawność na ekranie

Kultura: Niepełnosprawność na ekranie

W dniach 6 i 7 września w Kinie Światowid odbędzie się przegląd filmów w ramach 14. Europejskiego Festiwalu Filmowego Ty i Ja.

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja odbędzie się po raz czternasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej, ale również polskiej i europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w kilkunastu miejscowościach, w tym również w Elblągu. 

Twórcy festiwalu pragną animować przez sztukę, przede wszystkim filmową, choć w programie festiwalu swoje miejsce mają też inne jej dziedziny: muzyka, teatr, fotografia, plastyka, a w ostatnich latach również performance i happening. Prezentują artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty.

Choć myśl przewodnia Festiwalu zmienia się każdego roku, wciąż aktualna i świeża pozostaje jego główna idea: działanie na rzecz integracji środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem, a więc działanie na rzecz humanizmu w najgłębszym tego słowa znaczeniu.

Repertuar 14. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja:

6.09 godz. 18:00 „Zestaw nr 1” („Oko Minotaura”, „Dwa Światy”, „Na szczęście”), 120 min

7.09 godz. 17:00 Zestaw nr 2 ( „Luis, Luis”, „Nie ukryjesz się prawdą”, „Zabrudzone róże”, „Zapomniane”, „Niebo jest wszędzie niebieskie”), 101 min

Wstęp na seanse jest bezpłatny.
 

  Teresa Miłoszewska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16318