Kultura: Niepełnosprawna młodzież i znani aktorzy o dolnośląskich legendach

Kultura: Niepełnosprawna młodzież i znani aktorzy o dolnośląskich legendach

Od dziś (5 lutego) we wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych odbywają się bezpłatne pokazy słuchowisk multimedialnych przygotowanych przez młodzież z Dolnośląskiego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego dla Niewidomych i Słabowidzących we współpracy z gwiazdami ekranu.

„Zasłyszajki wrocławskie” to wyjątkowy projekt, który powstał w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu. Niewidoma młodzież z Dolnośląskiego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego dla Niewidomych i Słabowidzących z gościnnym udziałem Mariana Opani, Małgorzaty Kożuchowskiej i Adama Ferencego stworzyła słuchowiska w oparciu o wrocławskie i dolnośląskie legendy. Oprawę audycji stanowi aranżacja świetlna, mająca na celu skupienie uwagi odbiorców na dźwięku przestrzennym. W ramach projektu powstały również portrety aktorów, które wykonali niewidomi uczniowie w oparciu o własne wyobrażenia na podstawie głosu artystów.

Celem „Zasłyszajek wrocławskich” jest aktywizacja społeczna i integracja osób niepełnosprawnych, promocja historii Wrocławia i popularyzacja lokalnych legend: „O Dzwonie Grzesznika”, „O Kluskowej Bramie” oraz „O powstaniu Ślęży”.

Prezentacje słuchowisk w dniach 5–9 lutego przeznaczone są dla szkół i grup zorganizowanych, a w weekend 10 i 11 lutego dla wszystkich. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegóły TUTAJ.

https://www.youtube.com/watch?v=YGyjv–DXxes

Źródło i fot. filmstudioceta.pl

  oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17522