Kultura: Nagraj film dokumentalny i zgarnij 4 tys zł

Kultura: Nagraj film dokumentalny i zgarnij 4 tys zł

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych wraz z Humanity in Action Polska zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na krótki film dokumentalny (max 15 min) o pracującej osobie z niepełnosprawnością, ukazujący jak wygląda jej życie, jakie spotykają ją bariery i jak możemy im przeciwdziałać. Do wygrania 4 tys zł.

– Większość Polaków i Polek nie ma pojęcia jak na co dzień funkcjonują osoby niepełnosprawne/z niepełnosprawnością, a w dodatku boi się zapytać. Temat niepełnosprawności jest nadal postrzegany głównie poprzez pryzmat medyczny. O osobach z niepełnosprawnością myśli się głównie jako o pacjentach, bądź o ludziach, których życie ma wymiar jednowymiarowy sprowadzający się do walki z tragedią. Brak kontaktu prowadzi do stereotypizacji, strachu i trudności w nawiązywaniu relacji, a to wszystko sprawia tylko, że zamiast burzyć bariery, stawiamy ich jeszcze więcej i jeszcze wyżej. Wraz z organizacją Humanity in Action Polska zdecydowaliśmy się znaleźć jakiś sposób na to, żeby posłuchać osób niepełnosprawnych i z niepełnosprawnością, dowiedzieć się więcej na temat ich historii i sposobów na życie – podkreśla Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Konkurs kierowany jest do wszystkich, niezależnie od wieku czy filmowych umiejętności. Filmy można zgłaszać przez platformę www.filmfreeway.com od 16 marca do 16 kwietnia 2018 r. Zwycięzcę wyłoni jury w składzie 5–osobowym. Oceniane będzie ujęcie tematu, szerokość podejścia do problemu, pokazanie wpływu pracy osób niepełnosprawnych na nas i nasze środowisko. Pierwsze trzy miejsca otrzymają nagrody rzeczowe o łącznej wartości 4000 zł. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 14 maja 2018 r.

Więcej szczegółów: kontakt.dokumentalni@gmail.com lub https://web.facebook.com/dokumentujemy/.

Źródło i fot: FB Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  Oprac. AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17393