Muzyka i taniec inspirowane tradycjami Afryki

Muzyka i taniec inspirowane tradycjami Afryki

W pierwszy dzień Międzynarodowych Spotkań Artystycznych – na które zapraszają CSE „Światowid” w Elblągu i Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” – wystąpi grupa artystów, pasjonatów i podróżników z Polski, Burkina Faso, Senegalu i Australii, czyli grupa „Moribaya”. Na koncert, który odbędzie się 22 listopada o godzinie 19.00 wstęp jest bezpłatny.

Jak mówią muzycy, połączyło ich zamiłowanie do tradycyjnej muzyki zachodniej Afryki.

– Ta pasja stała się fundamentem przyjaźni, będącej źródłem radości ze wspólnego muzykowania oraz pozytywnej atmosfery na koncertach – mówi Teresa Miłoszewska, organizatorka MSA. – Zespół wręcz zaraża pokładami pozytywnej energii.

Repertuar zespołu stanowią rytmy i melodie inspirowane muzycznym folklorem kultury Manden, obejmującej tereny Gwinei, Mali, Burkina Faso, Wybrzeża Kości Słoniowej i Senegalu. Grupa wykonuje swoje utwory na autentycznych, tradycyjnych instrumentach afrykańskich, takich jak bębny djembe i dundun, flet fula, balafon, tama, ngoni, kora, krin, carignian i djabara. Grają koncerty w miastach całej Polski i za granicą oraz na festiwalach.

– Członkowie zespołu wielokrotnie podróżowali do Afryki oraz krajów Europy, gdzie pobierali lekcje od mistrzów muzyki i tańca afrykańskiego – dodaje Teresa Miłoszewska.

Podczas MSA Anika Kamińska poprowadzi także warsztaty z tańca afrykańskiego.

Zespół tworzą: Anika Kamińska, Paul Grocott, Noumassa Dembele, Amadou Fola, Sylwia Walczak, Zbyszek Iwański, Radek Herman, Sławek Charzyński i Gosia Marecka.

Koncert odbędzie się 22 listopada o godzinie 19.00 w ramach Międzynarodowych Spotkań Artystycznych, które zakończą się 24 listopada. Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i zrealizowano z udziałem środków Samorządu Województwa Warmińsko–Mazurskiego oraz Samorządu Miasta Elbląg.

Zespołu posłuchać można TUTAJ

  CSE ”Światowid” Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 19192