Kultura: Literacko o języku Braille’a

Kultura: Literacko o języku Braille’a
Fot. Adminstrator

Międzynarodowy konkurs Onkyo World Braille Essay Contest jest przeznaczony dla użytkowników języka Braille’a. W zeszłorocznej edycji zwyciężył esej niewidomej Polski „I can see with my fingers”.

Literackie zmagania muszą dotykać tematyki związanej z językiem Braille’a. Opowieść płynąca z życia, rozważania na temat przyszłości tego języka, anegdotyczne przemyślenia?  Forma jest dowolna: na konkurs można wysyłać eseje, wiersze, opowiadania czy wywiady. Ważne, by praca w jakiś sposób mówiła o języku Braille’a i była napisana samodzielnie.

Organizatorzy wykluczają z konkursu osoby, które zawodowo zajmują się słowem pisanym i pracą w mediach. Poza tym za pióro może chwycić każdy. Nagrody pieniężne będą przyznawane w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież oraz osoby po 25. roku życia. Do konkursu są zaproszone zarówno osoby z niepełnosprawnością językową, jak i ludzie, którzy z językiem Braille’a stykają się w pracy zawodowej, np. instruktorzy i nauczyciele. Teksty, które oceni międzynarodowe jury, muszą być napisane w języku angielskim.

Zgłoszenia prac konkursowych można wysyłać drogą mailową do 19 maja do Instytutu Tyflologicznego Polskiego Związku Niewidomych. Specjalnie powołany zespół wyłoni zwycięskie prace w Polsce i przetłumaczy je na język angielski.

Szczegółowe informacje na temat krajowego etapu konkursu można znaleźć na stronie internetowej PZN (http://pzn.org.pl/).

Informacje o poprzednich edycjach Onkyo World Braille Essay Contest, a także zasady konkursu i harmonogram są dostępne TUTAJ (http://www.euroblind.org/projects–and–activities/activities/nr/210).

Źródło i fot.: pzn.org.pl

  MSz Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 15739 

Print Friendly, PDF & Email