Kultura: Kino przyjazne sensorycznie

Kultura: Kino przyjazne sensorycznie

Pamiętacie „Autypilot – podróże w świat dzieci z autyzmem”? Do projektu realizowanego przez Fundację Autismus i Cinema City dołączyły kolejne miasta:  Bydgoszcz, Lublin i Częstochowa. Znamy też repertuar na najbliższe miesiące.

Przypominamy – projekt „Autypilot – podróże w świat dzieci z autyzmem” (pisaliśmy o nim TUTAJ) to inicjatywa, która umożliwia osobom ze spektrum autyzmu korzystanie z oferty kulturalnej poprzez organizowanie przyjaznych sensorycznie pokazów filmowych. Na sali kinowej światła są przyciemnione, a dźwięk przyciszony – wszystko po to, by nie stanowiły problemu dla osób nadwrażliwych. Uwagi widzów nie rozpraszają reklamy, a podczas sensu nie obowiązuje cisza.

– Rodzicu, nie musisz już czuć się już nieswojo w kinie, kiedy Twoje dziecko całym sobą raduje się z filmu! Wiele dzieci/osób z autyzmem jest na różnego rodzaju dietach, dlatego podczas seansu pozwala się na przyniesienie ze sobą własnych, przygotowanych lub dobranych przez rodziców przekąsek – zachęcają organizatorzy.

W najbliższym kwartale dzieci będą mogły poznać przygody bohaterów filmów: „Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali” (14 kwietnia), „Piotruś Królik” (19 maja) oraz „Bella i Sebastian 3” (23 czerwca).

Warto dodać, że do 9 kin (w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Toruniu i Katowicach), które uczestniczą w projekcie, dołączyły kolejne: w Bydgoszczy, Częstochowie i Lublinie. Dzieci i dorośli z autyzmem nie muszą płacić za bilet wstępu. Żeby skorzystać z oferty, należy dokonać wcześniejszej rezerwacji i posiadać przy sobie orzeczenie. Dane kontaktowe do poszczególnych kin można znaleźć na facebookowym profilu projektu, tam też pojawiają się informacje na temat zaplanowanych seansów.

Źródło: FB Kino Przyjazne Sensorycznie 2018

  Oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17813