Kultura: Filmolekcje dla każdego

Kultura: Filmolekcje dla każdego

Czy osoba niesłysząca może zrozumieć, jak muzyka wpływa na nastrój w filmie? Tak, dzięki projektowi „Filmolekcje dla każdego”, w ramach którego odbywają się pokazy filmów bez barier połączone z edukacją poprzez warsztaty. Pierwsze projekcje już 4 kwietnia!

Dwuletni projekt Fundacji Kultury Bez Barier ma zachęcić osoby z niepełnosprawnością wzroku i słuchu do uczestnictwa w kulturze.

– Filmolekcje to projekt, w którym chcemy przybliżyć osobom z niepełnosprawnością wzroku i słuchu meandry języka filmowego. Audiodeskrypcja i napisy, które pomagają takim osobom śledzić akcję filmu, nie zawsze są wystarczające, by oddać bogactwo zabiegów formalnych. Projekcjom towarzyszyć będą warsztaty dedykowane osobom z niepełnosprawnością sensoryczną pomagające im zrozumieć podstawowe zagadnienia języka filmowego – tłumaczą organizatorzy.

W ubiegłym roku we współpracy z kinem Elektronik, Mazowieckim Instytutem Kultury i kinem Kinoteka udało się zorganizować pięć pokazów filmowych i przeprowadzić osiem warsztatów. Łącznie przewidziano 16 spotkań warsztatowych i 11 projekcji filmowych.

Pierwsze spotkanie w tym roku odbędzie się w najbliższą środę (4 kwietnia) w Kinie Elektronik. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie organizatora lub na facebookowej stronie wydarzenia

Źródło: kulturabezbarier.org

  oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17888