Kultura: Fantastyczne poszukiwania

Kultura: Fantastyczne poszukiwania

Ukryto 52 książki autorstwa popularnych autorów fantastyki polskiej i światowej. Gdzie? Tego trzeba się dowiedzieć. Przed nami kolejna edycja gdańskiej gry miejskiej „Książka GO!”.

Książka GO! to akcja poszukiwania książek, która jest organizowana przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. Najbliższa, czwarta już edycja, odbędzie się w ostatni weekend sierpnia (26–27 sierpnia). Do odnalezienia będą 52 tytuły fantastyki polskiej i światowej! Wśród książek, które zostaną ukryte w Gdańsku, znajdą się m.in. książki autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, Andrzeja Pilipiuka, Jarosława Grzędowicza, Dmitry’ego Glukhovsky’ego, Georga R.R. Martina, J.R.R. Tolkiena, Stephena Kinga i wielu innych autorów.

Książka GO! to terenowa gra miejska, w której nagrodami dla najwytrwalszych graczy są książki. Wskazówki do lokalizacji, w których zostaną one ukryte będą opublikowane o godz. 12:00 w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram) biblioteki publicznej w Gdańsku.

W grze może wziąć udział każdy, kto dysponuje urządzeniem mobilnym z dostępem do internetu. Znalazcy książki powinni umieścić w poście pod wydarzeniem facebookowym zdjęcie książki, którą odnaleźli. Dzięki temu pozostali gracze dowiedzą się, że książka, na którą polowali, znalazła swojego właściciela. Aktywnym uczestnikom gry, którym mimo wszystko nie uda się odnaleźć książek, organizatorzy planują przyznać dodatkową pulę nagród. Trafią one do osób, które zrelacjonują na swoich profilach facebookowych i instagramowych akcję poszukiwania książek i oznaczą je hasztagiem #ksiazkaGO oraz #chodzedobiblioteki. Do wygrania będą nie tylko książki, ale też gadżety biblioteczne (kubki, koszulki, zakładki magnetyczne).

Wydarzenie można śledzić na bieżąco na Facebooku.

  Przemysław Czaja Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16264