Kultura: Codzienność i sztuka tłumaczone na język migowy

Kultura: Codzienność i sztuka tłumaczone na język migowy
Fot. Adminstrator

Muzeum Miasta Gdyni od dawna wychodzi naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych. Jutrzejsza inicjatywa – warsztaty „Dookoła domu” tłumaczone na język migowy – jest kierowana do rodzin z dziećmi. Zajęcia odbywają się w ramach cyklu „Włącz Muzeum”.

Instytucje kultury przez wiele lat były zamknięte na osoby z niepełnosprawnościami, dlatego wychodzimy z takim programem i możliwością uczestniczenia w kulturze. Mamy też nadzieję, że zaktywizujemy środowisko osób z niepełnosprawnościami i zachęcimy ludzi, żeby „zaznaczyli nas na mapie”, wiedzieli, że możemy im coś zaproponować  – mówi Dorota Brzezińska z Muzeum Miasta Gdyni.

Muzeum współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Z  tego względu sobotnie warsztaty odbędą się w innej lokalizacji, stając się częścią pikniku rodzinnego organizowanego przez Polski Związek Głuchych.

Sobotnie (26.08) zajęcia będą miały miejsce w Gdańskim Centrum Strzeleckim przy ul. Jaśkowa Dolina 114, rozpoczną się o godz. 9:30. Warsztaty będą poświęcone pomysłom związanym z projektowaniem mebli i funkcjonalnością przedmiotów codziennego użytku.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy drogą telefoniczną (58 662 09 35/36/37) lub mailową (zapisy@muzeumgdynia.pl).

Kolejne wydarzenie z cyklu „Włącz Muzeum” odbędzie się we wrześniu.

  MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16297 

Print Friendly, PDF & Email