Kultura: „Chłopi” w muzycznej aranżacji bez barier

Kultura: „Chłopi” w muzycznej aranżacji bez barier
Fot. Adminstrator

Uhonorowany literacką Nagrodą Nobla utwór Władysława Reymonta przekazem nie traci na aktualności.  Z adaptacją najbardziej znanej powieści społeczno–obyczajowej polskiego pisarza będzie można zapoznać się w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Podczas spektaklu, który odbędzie się 30 listopada, nie zabraknie udogodnień dla osób z dysfunkcją wzroku i słuchu.

Spektakle Teatru Muzycznego w Gdyni zachwycają wysokim poziomem artystycznym aktorów i choreografią, a w repertuarze znajdują się widowiska podejmujące różnorodną tematykę.  30 listopada na deskach Dużej Sceny Teatru Muzycznego widzowie – również ci z niepełnosprawnością słuchu i wzroku – będą mogli obejrzeć spektakl mówiący o polskiej tożsamości i jej związkach z tradycją.

– Często słyszę pytanie dlaczego akurat „Chłopi"? Zdecydowały przede wszystkim trzy czynniki – dobra literatura, świetnie skonstruowane postaci i bardzo ciekawy konflikt. Właśnie w „Chłopach" Reymonta odnajdziemy wszystko to, co charakteryzuje społeczeństwo i jednostkę XX, jak i XXI wieku – mówi Wojciech Kościelniak, reżyser. – To opowieść o ludzkim dojrzewaniu do mądrości i doskonałości otaczającej nas natury. Jak w zwierciadle odbija się polska mentalność, tak charakterystyczna i rozpoznawalna, że wspólna dla wszystkich Polaków. Żyjemy w czasach, gdy narody szukają swojej odrębności, my też zaczynamy chwalić się tym, co jest nasze i niepowtarzalne – dodaje.

Teatr Muzyczny w Gdyni we współpracy z Fundacją Kultury Bez Barier zapewni udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi: audiodeskrypcję dla niewidomych, pętle indukcyjną oraz napisy dla niesłyszących.

Szczegółowe informacje dotyczące sztuki oraz zakupu biletów można znaleźć na Facebooku oraz na stronie teatru.

https://www.youtube.com/watch?v=mbAp9faroMw

Źródła: Teatr Muzyczny w Gdyni, Fundacja Kultury Bez Barier

Fot. mat.pras., muzyczny.org/pl/

  Oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 19092 

Print Friendly, PDF & Email