Kultura: Charytatywny koncert kolęd w Gdańsku

Kultura: Charytatywny koncert kolęd w Gdańsku

13 stycznia br. w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego  pn. „Pomorze Dzieciom". Występ połączony będzie ze zbiórką pieniędzy na rzecz zapewnienia całodobowej opieki medycznej nieuleczalnie chorym maluchom z gdańskiego hospicjum. Wstęp  wolny.

Hospicjum Pomorze Dzieciom powstało w listopadzie 2014 r. z inicjatywy ludzi związanych od lat z domową pediatryczną opieką paliatywną, nieustannie wierzących w jej sens, chcących się uczyć i rozwijać, aby jak najlepiej służyć maluchom.

– Trafiają do nas dzieci, dla których współczesna medycyna nie zna ratunku. Wcześniaki tak maleńkie, że mieszczą się na jednej dłoni. Kilkuletni marzyciele o tak ogromnym harcie ducha, że każdego dnia zaskakują zespół hospicjum swoją mądrością, świadomością i umiejętnością cieszenia się z życia mimo przeciwności. W końcu nastolatkowie, którym przyszło dojrzeć dużo, dużo szybciej… – mówi Ewa Liegman, prezes Zarządu Hospicjum Pomorze Dzieciom w Gdańsku.

Funkcjonowanie hospicjum to koszt rzędu ok. 90 tys. zł miesięcznie. Niestety sytuacja finansowa placówki, która utrzymuje się wyłącznie z darowizn, jest niepewna. W tym celu na stronie internetowej fundacji Pomorze Dzieciom umieszczono specjalny formularz PIT, dzięki któremu można odliczyć 1 proc. podatku na jej cele.

Ludzie są pomocni   Pomocy hospicjum zdecydowali się udzielić Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, które na potrzeby koncertu „Pomorze Dzieciom" udostępni wnętrza Ratusza Głównego Miasta, a także Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i jego muzycy.

– Podczas koncertu chóru wysłuchamy najpopularniejszych polskich kolęd. Od wieków wyrażały one radość i nadzieję, jaką niosło ludziom Boże Narodzenie. Pragniemy, aby koncert kolęd „Pomorze Dzieciom" nie tylko dał radość słuchaczom, ale także podopiecznym hospicjum. Podczas kolędowania będzie można przekazać darowiznę albo, w dłuższej perspektywie, odliczyć dla hospicjum 1 proc. podatku lub dokonać przelewu na rzecz fundacji – mówi Monika Kryger z Działu Edukacji MHMG.

Źródło:Marcin Szumny, www.pomorskie.eu fot. Mat. prasowy GUMed

  Oprac. AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17342