Kultura bez ograniczeń

Kultura bez ograniczeń

7. Festiwal Kultury Bez Barier rusza już 27 września. Wydarzenie potrwa do 6 października, a liczne atrakcje (ponad 90 instytucji, fundacji i organizacji) odbywać się będą w 18 miastach Polski. Rezerwacja miejsc rusza 17 września, więc koniecznie przejrzyjcie program i wybierzcie coś dla siebie.

Przed nami kolejna edycja Festiwalu Kultury Bez Barier, który pokazuje jak sprawić, by każdy mógł korzystać z kultury w równym stopniu. Dzięki wciąż poprawiającym się warunkom, osoby z niepełnosprawnościami nie muszą martwić się o dostępność do przestrzeni kulturalnej. Wiele polskich miast, z Warszawą na czele, dba o to, by zapewnić komfort wszystkim, również tym z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Tegoroczny Festiwal zapewni odbiorcom wiele atrakcji, które będą się obywać w aż 18 miastach. Wydarzeń jest naprawdę wiele i na pewno każda osoba, bez względu na swoje zainteresowania, znajdzie coś dla siebie. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny lub kosztuje naprawdę niewiele (obowiązuje jednak rezerwacja miejsc).

Wydarzenia dedykowane są dla wielu różnych grup, od osób sprawnych poprzez te z niepełnosprawnością ruchową, osoby niesłyszące i niewidzące, aż po te z niepełnosprawnością intelektualną czy spektrum autyzmu. Tutaj nie ma ograniczeń, organizatorzy oraz właściciele placówek dbają o to, by dostęp do szeroko rozumianej kultury był równy dla każdego człowieka i nikt nie czuł się wykluczony.

Organizatorami 7. Festiwalu Kultury Bez Barier są: Fundacja Kultury Bez Barier, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Teatr Ochoty, Bemowskie Centrum Kultury oraz Disney Polska.

Magdalena Wójcik
Fot. Fundacja Kultury bez Barier (Facebook)