Kultura: Artystycznie bez barier

Kultura: Artystycznie bez barier

8 września o godz. 10.00 w ogrodach klasztornych na Świętej Górze w Piaskach k. Gostynia rozpocznie się XVIII Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Bez Barier – Święta Góra 2017”, organizowany przez Stowarzyszenie „DZIECKO”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Kongregacja Oratorium Księży Filipinów na Świętej Górze i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piaskach

W ramach festiwalu odbędą się trzy konkursy: „Muzyka Bez Barier” – konkurs piosenki, „Sztuka Bez barier” – konkurs plastyczny na żywo oraz „Sztuka Bez barier” – konkurs plastyczny prac nadesłanych, których wystawę będzie można obejrzeć w podcieniach murów klasztornych.

Oprócz obejrzenia i wysłuchania konkursu muzycznego uczestnicy festiwalu będą mogli też oglądać na żywo, jak powstają prace wykonywane przez niepełnosprawnych artystów. Dla tych, którzy przyjdą na festyn towarzyszący festiwalowi, organizatorzy przygotowali wesołe zabawy i konkurencje, w których można sprawdzić swoje talenty. Odbędzie też konkurs strzelecki z nagrodami. Na uczestników zabaw czekają słodkie upominki. Będą też losowane nagrody dla widzów, którzy oddadzą swój głos w konkursie muzycznym, wskazując wykonawcę do Nagrody Publiczności. Dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów przygotowany będzie punkt porad i stoisko z publikacjami.

W finale festiwalu ok. godz. 12:30 będzie można obejrzeć koncert – niespodziankę oraz koncert laureatów. Całość zakończy uroczyste wręczenie nagród w konkursach XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego „Bez Barier – Święta Góra 2017”. Zostaną też wylosowane nagrody dla publiczności.

  AG Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16283 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.