Kultura: Andrea Bocelli wystąpi w Polsce

Kultura: Andrea Bocelli wystąpi w Polsce

Koncert światowej sławy ociemniałego artysty uświetni obchody stulecia Uniwersytetu Poznańskiego.

– Andrea Bocelli jest wykonawcą, który z pewnością podkreśli charakter obchodów rocznicowych, a przy tym zapewni niezapomniane doznania muzyczne. Koncerty w jego wykonaniu na długo pozostają bowiem w pamięci widzów – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która jest jednym z organizatorów koncertu.

Andrea Bocelli to śpiewak, tenor, kompozytor, autor piosenek, producent muzyczny i multiinstrumentalista. Artysta urodził się z wadą wzroku, który utracił w wieku 12 lat. Podczas występu 11 maja 2019 roku zaśpiewa w pierwszej części największe arie operowe, a jego najsłynniejsze przeboje muzyki popularnej zostaną wykonane w drugiej części show.

– Tak spektakularne wydarzenie kulturalne to najlepszy sposób na uczczenie czekającego nas zacnego jubileuszu akademickiego. Koncert takiej gwiazdy to zawsze wyjątkowy moment, a w tym przypadku okazja czyni go jeszcze bardziej szczególnym. Razem z poznaniakami już czekam na to muzyczne przeżycie – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Koncert dostępny będzie dla szerokiej publiczności, informacje na temat biletów można znaleźć TUTAJ.

Źródło:amu.edu.pl

Fot. YouTube

  oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17303