Kujawsko-pomorskie: 11 zakażeń koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach

Kujawsko-pomorskie: 11 zakażeń koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach
Fot. Pixabay

11 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Wymazy zostaną pobrane od kolejnych 85 mężczyzn z upośledzeniem umysłowym, którzy przebywają w tym DPS-ie.

– Zakażonych jest 7 osób z personelu i 4 pensjonariuszy. Dodatkowo wynik jednego testu jest nierozstrzygnięty. Prowadzone są działania epidemiologiczne. Być może zapadnie decyzja o transporcie chorych osób do szpitali – podkreślił w rozmowie z PAP Mól.

Już w środę mają zostać pobrane wymazy od kolejnych 85 mężczyzn, którzy mieszkają w tym DPS-ie w powiecie włocławskim. Wyniki powinny być znane najpóźniej jutro.

Powiększyło się także ognisko koronawirusa w Całodobowym Ośrodku Wsparcia „Samarytanin” w Toruniu. Tam potwierdzono kolejnych 7 zakażeń – u 3 pacjentów oraz 4 pracowników. Łącznie zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w „Samarytaninie” jest 19 osób – 11 podopiecznych i 8 pracowników.

– Sześciu zakażonych pacjentów przebywa w tym ośrodku wsparcia, a reszta chorych została przetransportowana do szpitali zakaźnych w regionie – dodał rzecznik wojewody.

Tomasz Więcławski
Print Friendly, PDF & Email