Kraska: Spodziewamy się zdecydowanie większej liczby potwierdzonych zakażeń niż wczorajsze 16 tys.

Kraska: Spodziewamy się zdecydowanie większej liczby potwierdzonych zakażeń niż wczorajsze 16 tys.
Fot. Pixabay

Już napływają do nas dzisiejsze wyniki, one będą większe niż wczorajsze. Tych zakażeń będzie zdecydowanie więcej niż wczoraj, gdy było 16,3 tys. – mówił w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Kraska mówił w TVP Info, że już widać po spływających wynikach z województw, że liczba potwierdzonych dobowo zakażeń będzie dzisiaj większa niż we wtorek.

Wtorkowa liczba nowych zakażeń koronawirusem wyniosła 16,3 tys. i było to najwięcej od początku epidemii. Informowano także o śmierci 132 osób.

Jak zauważył Kraska, niepokojące jest to, że coraz więcej osób umiera na koronawirusa i to, że coraz więcej zakażonych trafia do szpitali, wypełniając pulę łóżek covidowych.

– Wszystkie ręce na pokład, to leży w naszych rękach. Jeżeli sami nie podejdziemy do tego w sposób rozważny, to nie spowodujemy, że epidemia się zatrzyma – przekonywał Kraska.

Zaapelował jednocześnie o zaprzestanie protestów, które odbywają się od kilku dni w całej Polsce po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł o niekonstytucyjności aborcji z powodu przesłanek embriopatologicznych.

– To jest bomba biologiczna, która wybuchnie za kilka tygodni w postaci jeszcze większej liczby zakażeń. Że uczestnicy są w maseczkach to dobrze, ale to nie zwalnia z tego, że wirus się rozprzestrzenia – mówił wiceszef MZ.

– Warto byłoby w tym ciężkim czasie dla Polski, jakim jest pandemia, zaprzestać tych protestów ze względu na siebie, ale też na osoby, do których wracamy – rodziców, dziadków, bo to oni będą najbardziej narażeni – apelował Kraska. (PAP)

Dorota Stelmaszczyk
Print Friendly, PDF & Email