Kraska: Na początku września pojawi się szczepionka przeciwko grypie dla dzieci

Kraska: Na początku września pojawi się szczepionka przeciwko grypie dla dzieci
Fot. Pixabay

Na początku września pojawi się szczepionka donosowa przeciwko grypie dla dzieci, a w połowie września będą dostępne szczepionki już dla dorosłych – powiedział w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

W czasie konferencji prasowej wiceminister resortu zdrowia powiedział o wytycznych w sprawie szczepień przeciwko grypie.

– Chcemy, aby szczepieniami objęte były grupy najwyższego ryzyka, a więc personel medyczny, służby, które są zaangażowane w zwalczanie epidemii COVID-19 a więc służby MSWiA: policję, straż pożarną, straż graniczną, ale także służby Ministerstwa Obrony Narodowej, a więc wojska ochrony terytorialnej, ale także pogranicznicy – powiedział Kraska.

Poinformował, że ministerstwo stara się w tej chwili „pozyskać dodatkowe ilości szczepionek przeciwko grypie, ponieważ do lekarzy rodzinnych zgłaszają się już pacjenci z pytaniem, czy taka szczepionka jest”.

– Wiemy, że na początku września pojawi się szczepionka donosowa dla dzieci, a w połowie września będą dostępne szczepionki już dla dorosłych – zapowiedział wiceminister zdrowia.

Wyraził nadzieję, że „ten okres tego roku będzie okresem przełomowym, jeśli chodzi o szczepienia przeciwko grypie”. – Myślę, że to jest bardzo ważne, żebyśmy zabezpieczyli się przeciwko wirusowi grypy, jeśli w tej chwili jeszcze nie ma szczepionki przeciwko koronawirusowi – powiedział Kraska.

Magdalena Gronek
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email