Kraska: Jeżeli utrzymamy poziom 4-5 tys. zakażeń dziennie, to służba zdrowia sobie poradzi

Kraska: Jeżeli utrzymamy poziom 4-5 tys. zakażeń dziennie, to służba zdrowia sobie poradzi
Fot. Pixabay

Myślę, że jeżeli utrzymamy poziom 4-5 tys. zakażeń dziennie, to nie byłoby źle. Służba zdrowia sobie z tym poradzi – mówił w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Najważniejsze, żeby zakażenia nie przyrastały lawinowo – dodał.

Kraska zauważył w radiu Plus, że wzrost zakażeń koronawirusem nie dotyczy tylko naszego kraju, ale całej Europy.

– Tych nowych zakażeń jest bardzo dużo i wiedzieliśmy, że tak będzie, bo to jest fala przewidywana właśnie jesienią, skumulowana też z innymi infekcjami – mówił.

Dodał również, że „najważniejsze jest, aby ograniczyć ilość zakażeń, a to jest tylko w naszych rękach”. Zaznaczył, że trzeba podejść do sprawy epidemii poważnie, bo „sytuacja jest poważna”.

Wiceszef MZ wyraził nadzieję, że „te liczby nie będą rosły w bardzo drastyczny sposób, bo każdy system zdrowotny jest wydolny do pewnych granic”.

Zdaniem Kraski najważniejsze jest, aby nowe zachorowania nie przyrastały lawinowo. Wtedy – powiedział – „służba zdrowia sobie poradzi”.

– Myślę, że jeżeli byśmy utrzymali poziom 4-5 tys. zakażeń dziennie, to nie byłoby źle. Damy radę, żeby na bieżąco zabezpieczać potrzeby – ocenił.

Dorota Stelmaszczyk
Print Friendly, PDF & Email