Kraków: Spotkanie w zakresie profilaktyki zdrowotnej i e-recept

Kraków: Spotkanie w zakresie profilaktyki zdrowotnej i e-recept
Fot. pixabay.com

Czy przy umawianiu wizyty u onkologa niezbędne jest skierowanie? Czy badanie rezonansem magnetycznym można wykonać w dowolnej placówce? Czy za kopię dokumentacji medycznej trzeba zapłacić? Kiedy szwankuje zdrowie, pacjenci często czują się zagubieni w meandrach powszechnego systemu opieki zdrowotnej. Nie wiedzą, gdzie powinni szukać potrzebnej diagnostyki i leczenia, z jakich form pomocy mogą skorzystać bezpłatnie, a które nie są refundowane.

Nieznajomość praw pacjenta dodatkowo potęguję stres związany z wizytą w przychodni czy szpitalu. Z myślą o tych, dla których wciąż są one zagadką, Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego organizują szkolenie pod tytułem „Profilaktyka zdrowotna w samorządzie – co pacjent o swoich prawach wiedzieć powinien”.

Pierwsze z cyklu spotkań odbędzie się w najbliższą środę (12 lutego) w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II przy ul. Prądnickiej 80. Początek o godz. 10:00.

Podczas spotkania prelegenci przybliżą uczestnikom m.in. zakres świadczeń gwarantowanych w systemie powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Opowiedzą również o programach profilaktycznych realizowanych przez NFZ oraz o e-receptach.

Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do seniorów, ale udział w nim mogą wziąć także inne zainteresowane osoby. Każdy słuchacz na zakończenie otrzyma imienny certyfikat.

Źródło: UM Kraków
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email