Kraków – na sportowo i z kulturą

Kraków – na sportowo i z kulturą
Fot. pixabay.com

Od 31 maja do 6 czerwca trwał w Krakowie Tydzień Osób Niepełnosprawnych pod nazwą „Kocham Kraków z wzajemnością”. Wydarzenie organizowane jest co roku od 1999 r.

Głównymi organizatorami wydarzenia są Miasto Kraków, Małopolski Urząd Marszałkowski, Stowarzyszenie na Rzecz Wsparcia Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym oraz fundacja „Pełni Kultury”.

Tydzień Osób Niepełnosprawnych w Krakowie odbył się w klimacie iście sportowym, ale nie oznacza to, że obyło się bez spotkań kulturalnych. Uczestnicy tygodnia mogli zmierzyć się w takich dyscyplinach jak: wioślarstwo, kuglarstwo, szachy, goalball czy koszykówka. Przewidziane były w tych dziedzinach zawody, pokazy, ale również nauka danej dyscypliny.

Niepełnosprawni podczas swojego święta mogli również wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych, bębniarskich, zajęciach praktycznych o tematyce aktywności osób niepełnosprawnych na wózkach i wiele innych. Oprócz zajęć fizycznych w programie przewidziano także zwiedzanie Muzeum Lotnictwa Polskiego i Muzeum Krakowa, piknik Wojskowy, seans filmowy dla dzieci, zajęcia artystyczne i moc innych atrakcji.

Oprac. Aleksandra Sasin
Źródło: kochamkrakow.com.pl
Fot. pixabay.com
Print Friendly, PDF & Email