Koronawirus. Policja ostrzega przed oszustami

Koronawirus. Policja ostrzega przed oszustami

Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi praktykami osób, które wykorzystując pandemię koronawirusa oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości zwalczające wirusa. Oferują je w Internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem.

W Polsce odnotowano 59 zachorowań na koronawirusa (stan na godz. 8:30), a policjanci w ostatnim czasie otrzymali sygnały o przypadkach oszustw z tym związanych. W sieci pojawiły się oferty sprzedaży środków m.in. amuletów czy cudownych herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy też w przypadku zarażenia spowodować cudowne ozdrowienie. Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców ale i podszywania się pod Służby Sanitarne i Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem koronawirusa. Odnotowano przypadki nieuczciwych ofert i rozpowszechniania (nie tylko w Internecie) nieprawdziwych informacji dotyczących właśnie ewentualnych metod leczenia tego wirusa. Oszuści odwiedzają szczególnie osoby starsze i oferują im„cudowny” lek.

Policjanci przestrzegają przed tego typu osobami.

– Nie dajmy się zwieść, nie kupujmy cudownych środków mających nas rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy nagle uzdrowić. Nie wpuszczajmy też takich osób do swoich domów i o każdym tego typu przypadku informujmy Policję – ostrzegają funkcjonariusze.

Aktualnych informacji na temat koronawirusa należy szukać tylko na sprawdzonych stronach. Warto śledzić komunikaty Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego czy Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Infolinia NFZ dotycząca koronowirusa: 800 190 590.

Oprac. Red.
Źródło: policja.pl
Fot. KMP Elbląg

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.