Korekty w rozkładzie jazdy dwóch linii autobusowych. Zmian będzie więcej

Korekty w rozkładzie jazdy dwóch linii autobusowych. Zmian będzie więcej
Fot. Rafał Sułek

W związku z pandemią koroanwirusa i zapewnieniem większego komfortu podróżującym autobusami i tramwajami miasto Elbląg zmodyfikuje nieco rozkłady jazdy. Pierwsze zmiany wejdą w życie 14 września. Dotyczą one linii autobusowych 12 i 15.

W poniedziałek wiceprezydent Nowak przekazał, że dyrektorzy szkól wskazują, że niektóre linie autobusowe i tramwajowe w godzinach porannych i popołudniowych są szczególnie wypełnione pasażerami, co nie pozwala na zachowanie dystansu społecznego.

ZKM poinformował, że od 14 września (poniedziałek) pojawią się zmiany w kursowaniu linii nr 12 i 15 w dni robocze.

Na linii nr 12 pojawią się następujące zmiany: odjazd z przystanku początkowego przy ul. Warszawskiej zostaje przesunięty z godz. 6:45 na 6:44, tym samym odjazd z przystanku Próchnik/ Strumykowa zostaje przesunięty z godz. 7:30 na 7:25.

Na linii nr 15: odjazdy z pętli przy ul. Dębowej z godz. 14:10 i 15:05 zostają przesunięte odpowiednio na 14:22 i 15:12.

Jak podkreśla ZKM zmiany zostają wprowadzone na wniosek pasażerów.

– Rano rozmawiałem z dyrektorem ZKM-u i dyrektorem Tramwajów Elbląskich, przekazałem im uwagi, które otrzymałem od dyrektorów (szkół – red.). Panowie mają jeden dzień, by zapoznać się z nimi i zaproponować mi zmianę rozkładów jazdy nie tylko na tych podanych wcześniej liniach, ale na wszystkich, na których takie zmiany są niezbędne – mówi Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.

Fot. Rafał Sułek / arch. redakcji
Print Friendly, PDF & Email