Koncert kompozytorski - spotkanie z Januszem Jędrzejewskim

Koncert kompozytorski - spotkanie z Januszem Jędrzejewskim

Wkrótce, 4 kwietnia minie rok od czasu, jak nie ma z nami Janusza Jędrzejewskiego. Rok – to długo, a jednocześnie zbyt krótko, by oswoić się z nieobecnością kogoś, kto był tak bardzo ważny dla wielu osób-uczniów, przyjaciół, rodziny.

W niedzielę, 28 marca o godz. 18:00 w auli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu odbędzie się koncert -spotkanie z Januszem Jędrzejewskim. Jego uczniowie zebrali się, by wykonać kilkanaście jego utworów – od muzyki poważnej, po trochę mniej poważną i całkiem niepoważną. Usłyszymy m.in. „Tu es Petrus”, wykonane po raz pierwszy podczas pobytu Papieża, Jana Pawła II w Elblągu, ale również utwory chóralne i fortepianowe. Spotkanie przeplatane będzie wspomnieniami o Januszu, anegdotami z jego życia. Przypomnimy sobie Janusza – kompozytora, muzyka, ale także miłośnika gór, wspaniałego nauczyciela i człowieka.

Koncert ma być nie tylko wspomnieniem, lecz propozycją przybliżenia szerszej publiczności utworów Janusza i samej jego osoby. Każdy, kto go znał, wie, że był postacią nietuzinkową, oryginalną, wyjątkowo wartościową.

Jeśli znałeś Janusza – zapraszamy na koncert. Jeśli nie znałeś – tym bardziej przyjdź!


Fot: www.muzycznyelblag.pl  Uczniowie, przyjaciele i rodzina Janusza  Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 5099