Koncert chóru ”Redemptoris” w Bibliotece Elbląskiej

Biblioteka Elbląska im. C. Norwida zaprasza dziś 27 listopada o godz. 17.00 do Sali ”U Św. Ducha” na koncert elbląskiego Chóru Redemptoris.

Miłośnicy muzyki chóralnej będą mieli okazję posłuchać m.in.: pieśni skomponowanej przez ks. Jana Żukowskiego Modlitwa do Bogarodzicy do słów Juliusza Słowackiego, Va pensiero fragm. opery Nabucco Giuseppe Verdiego, Alleluja z Oratorium Messiach Georga Friedricha Haendla, fragmenty z musicalu Skrzypek na dachu oraz kilka utworów o charakterze muzyki gospel. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Chór Redemptoris liczy 67 osób. Kierownikiem artystycznym i dyrygentem jest Leszek Gosk. Swoją działalność zapoczątkował w 1989 r. przy Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu prowadzonej przez Ojców Redemptorystów. Od tego czasu zyskał niebywałą renomę, koncertując w wielu miastach naszego kraju, jak również za granicą. Występował w Niemczech, Belgii, Holandii, Czechach, Słowacji, we Włoszech i na Litwie. Obecny koncert jest realizacją promocji zespołów elbląskich, które znalazły się na płycie ”Teraz My” wydanej przez Muzyczny Elbląg.  Oprac. AŚ Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 4603