Koncert Anny Wyszkoni na Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych

Koncert Anny Wyszkoni na Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych

Anna Wyszkoni, to jedna z najbardziej lubianych i charyzmatycznych osobowości polskiej sceny muzycznej. Ma na swoim koncie wiele przebojów, nagród i wyróżnień, m.in. złote, platynowe i podwójnie platynowe płyty. Jej koncert odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w piątek, 20 listopada.  

Solowy dorobek płytowy Anny Wyszkoni to pochodzący z 2009 roku, album „Pan i Pani” oraz „Życie jest w porządku” z 2012 roku. Obydwa osiągnęły ogromny sukces zdobywając  status podwójnie platynowych płyt. Pochodzą z nich m.in. przeboje: „Czy ten Pan i Pani”, „Z ciszą pośród czterech ścian”, „Zapytaj mnie o to, kochany”, „Biegnij przed siebie”, „W całość ułożysz mnie”, czy nagrodzony superjedynką za przebój roku „Wiem, że jesteś tam”.

Anna Wyszkoni ma również na swoim koncie duety: z Piotrem Cugowskim – utwór tytułowy do filmu „Syberiada Polska” oraz z Markiem Jackowskim – „Odnajdziemy się”, który promował ostatni solowy album nieżyjącego już lidera Mannamu. Artystka otrzymała za niego złotą płytę. Aktualnie  na radiowych play listach znajduje się duet z Michałem Bajorem „Ja kocham, Ty kochasz” promujący najnowszy album tego artysty.

Koncerty Anny Wyszkoni są bardzo widowiskowe, przebojowe, a zarazem bardzo eleganckie. Artystce towarzyszy 6–osobowy zespół znanych i doświadczonych muzyków. Anna Wyszkoni zaśpiewa w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w piątek, 20 listopada o godz.18.00 w dużej sali Kina Światowid. Bilety w cenie promocyjnej – 25 zł można nabyć w kasie CSE „Światowid” od 1 do 15 listopada. Bilety poza promocją kosztują 35 zł.

Koncert Anny Wyszkoni odbywa się w ramach Międzynarodowych Spotkań Artystycznych, które potrwają od 19 do 21 listopada w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. 

Organizatorami 9. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” w Elblągu.

  Edyta Bugowska, fot. Marlena Bielińska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 13191