Komunikacja zastępcza i dalsze kroki samorządu i ZKM

Komunikacja zastępcza i dalsze kroki samorządu i ZKM

Po wycofaniu się, z dnia na dzień, jednego z prywatnych przewoźników – firmy Warbus, zabezpieczona została w mieście komunikacja zastępcza.

W czwartek i piątek, dzięki autobusom pozostałych firm działających w Elblągu, na swoje trasy wyruszyły autobusy linii nr 10, 11, 13, 17, 30 i 31. Poza numerem 31, który nie kursuje jeszcze w pełnym zakresie, pozostałe kursy odbywają się według rozkładu, a autobusy mają za szybą dużą kartkę z numerem linii, którą zastępują.

Jednocześnie w Urzędzie Miejskim już wczoraj rozpoczęły się prace, by wspólnie z Zarządem Komunikacji Miejskiej rozwiązać problem obsady połączeń, z których wycofała się firma Warbus. Przypomnijmy, że obsługa poszczególnych linii w Elblągu jest efektem dużego przetargu, w wyniku którego trzy firmy obsługiwały do tej pory autobusową komunikację miejską.

W pierwszej kolejności zabezpieczone zostanie kursowanie autobusów do końca bieżącego miesiąca przez firmy przewozowe operujące w Elblągu. Zarówno PKS, jak i Arriva potwierdziły, że obsłużą doraźnie swoim taborem linie, z których wycofał się Warbus.

W związku z odstąpieniem firmy Warbus od realizacji umowy, ZKM może udzielić zamówienia z wolnej ręki, podpisując tzw. umowę zakłóceniową. W tym celu dokonane zostanie rozpoznanie rynku poprzez skierowanie zapytania ofertowego do firm przewozowych, zarówno tych funkcjonujących na elbląskich rynku oraz innych działających w tej branży.

Spośród ofert Zarząd Komunikacji Miejskiej wybierze tę najkorzystniejszą. Takie rozwiązanie powinno zabezpieczyć prawidłowe funkcjonowanie komunikacji miejskiej na wszystkich liniach do czasu rozstrzygnięcia kolejnego przetargu.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.