Komputer dla Homera i Pegaz - sprawdź terminy

Komputer dla Homera i Pegaz - sprawdź terminy

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ustalił terminy przyjmowania wniosków przez Oddziały PFRON, o dofinansowanie w ramach programów „Pegaz 2003” oraz „Komputer dla Homera” w 2008 roku. Oba programy realizowane są na terenie całego kraju. Uwaga, wnioski do Pegaza można składać już w lutym!

Wnioski o dofinansowanie w ramach Pegaza w tym roku WTZy mogą składa już w lutym, a osoby indywidualne od kwietnia do połowy maja, natomiast nabór wniosków w ramach programu Komputer dla Homera rozpocznie się po połowie marca i potrwa do 30 kwietnia br.

Pegaz 2003
Program składa się z trzech modułów realizacji:
1) Moduł pomocy w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych i w komunikowaniu się, który obejmuje:
a) obszar A – pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do samochodu,
b) obszar B – pomoc w zakupie sprzętu komputerowego,
c) obszar C – pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym.
2) Moduł pomocy w dofinansowaniu przedsięwzięć realizowanych w ramach programu Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Joni i Przyjaciele Polska”, pt. „Wózki dla Polski”
3) Moduł pomocy w dofinansowaniu likwidacji barier transportowych osób niepełnosprawnych – uczestników warsztatów terapii zajęciowej, o którym mowa w części III niniejszego programu.
Terminy składania wniosków do Pegaza
Od dnia 1 kwietnia do 16 maja 2008 roku w module pomocy w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych i w komunikowaniu się.
Od dnia 1 lutego do dnia 14 marca 2008 roku w module pomocy w dofinansowaniu likwidacji barier transportowych osób niepełnosprawnych – uczestników warsztatów terapii zajęciowej.

Komputer dla Homera
Celem programu jest w zakupie nowoczesnego, podstawowego oraz specjalistycznego sprzętu komputerowego i elektronicznego wraz z odpowiednim oprzyrządowaniem i oprogramowaniem umożliwiającego zatrudnienie i samodzielną pracę w różnych dziedzinach, naukę oraz zdobycie wiedzy, a także zdobycie umiejętności pozwalających na usamodzielnienie się.
Termin
Wnioski o dofinansowanie należy składać w Oddziałach PFRON w terminie od dnia 17 marca do dnia 30 kwietnia 2008 roku.

Druki wniosków
Druki wniosków o dofinansowanie są dostępne na stronie internetowej PFRON [url]http://www.pfron.org.pl [/url], a w Elblągu – w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego ul. Kosynierów Gdyńskich 42 oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie ul. Komeńskiego 40 oraz w punktach poradniczych Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych:
Elbląg, ul. Zw. Jaszczurczego 15, tel. 055 232-69-35, e-mail: erkon@softel.elblag.pl
Pasłęk, Pl. Grunwaldzki, tel. 055 649-30-35, e-mail: erkon-paslek@o2.pl
Tolkmicko, ul. Sportowa 1, tel. 055 231-68-25, e-mail: erkon-tolkmicko@o2.pl
Frombork, ul. Młynarska 5a, tel. 055 244-06-78, e-mail: erkon-frombork@wp.pl

  ESzC Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 2227