Kolejne starcie crossfitowych tytanów

Fot. nadesłane
Fot. nadesłane

Avalon Extreme po raz kolejny rzucił wyzwanie fanom crossfitu. W sobotę, 6 kwietnia na terenie Academy GCW w Warszawie odbyła się druga edycja Avalon ExtremeWorkout Battle – zawodów crosstreningowych dla osób z niepełnosprawnością.

Na starcie Avalon Extreme Workout Battle stanęło 34 zawodników w czterech klasach – Women Open (kobiety z niepełnosprawnością), Tetra (mężczyźni z niepełnosprawnością czterokończynową), Men Open (mężczyźni z pozostałymi typami niepełnosprawności). Wśród kategorii, pojawiła się także nowość, grupa osób pełnosprawnych wykonująca wszystkie ćwiczenia siedząc na wózku. Była to doskonała okazja do tego, aby przekonać się jak żyje i ćwiczy się na wózku i ile pracy wymaga taki trening.

Popularność treningów crossfitowych w naszym kraju sukcesywnie rośnie, w tym w grupie osób z niepełnosprawnością. Na co dzień Avalon Extreme prowadzi regularne zajęcia z crosstreningu, które odbywają się 3 razy w tygodniu w Academy GCW. Ich program opiera się na wzroście kluczowych zdolności siłowych i wytrzymałościowych. Zwieńczeniem całorocznych treningów są zawody, w których zawodnicy z grupy Adaptive, na co dzień trenujący w GCW , mogą wykazać się swoją sprawnością i rywalizować o zwycięstwo z innymi zawodnikami.

Avalon Extreme Workout Battle to kolejna inicjatywa, która pozwala przełamywać stereotypy na temat niepełnosprawności. Treningi siłowo-kondycyjne są bardzo wymagającym sportem, w którym niezbędne są odpowiednie umiejętności. Praca fizyczna, jaką trzeba tu wykonać stanowi prawdziwe wyzwanie nawet dla sprawnych zawodników. Pokazujemy, że nie ma dyscyplin zarezerwowanych wyłącznie dla w pełni sprawnych, wręcz odwrotnie, grupa ta, przekona się jak wyglądają treningi z perspektywy osoby na wózku.– komentuje Tomasz Biduś, koordynator Avalon Extreme.

Wyniki zawodów:

Men open
1. Jarosław Kailing
2. Szymon Klimza
3. Łukasz Wardziński

Women open
1. Monika Kukla
2. Anna Stasiak
3. Katarzyna Gucwa

Spr:
1. Ewa Obłąk
2. Monika Pałka
3. Monika Klimza

Tetra:
1. Piotr Stankiewicz
2. Karol Marach
3. Aleksander Karbowiak

Monika Szwugier
Print Friendly, PDF & Email