Kolejna kampania informacyjna CIR na temat koronawirusa

Kolejna kampania informacyjna CIR na temat koronawirusa
Fot. Pixabay

Brak charakterystycznych dla koronawirusa dolegliwości może uśpić naszą czujność i sprawić, że nieświadomie będziemy zakażać innych, dlatego ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa – przypomina Centrum Informacyjne Rządu, zapowiadając kolejną akcję informacyjną na ten temat.

– Wiele osób przechodzi koronawirusa bezobjawowo. Brak charakterystycznych dolegliwości może uśpić naszą czujność i sprawić, że nieświadomie będziemy zarażać innych. To właśnie między innymi dlatego tak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Ruszamy z kolejną akcją informacyjną – tym razem z pomocą aktorki Małgorzaty Kożuchowskiej – poinformowało CIR. Podkreślono, że aktorka użyczyła swojego głosu do kampanii.

Kampania Centrum Informacyjnego Rządu

W przesłanej informacji podkreślono, że „koronawirus może chyhać wszędzie”, a „świetne samopoczucie, brak gorączki i kaszlu może uśpić naszą czujność”. Według CIR, głównym przesłaniem krótkich animacji jest uświadomienie Polakom, że możemy przechodzić chorobę bezobjawowo, a co za tym idzie – nieświadomie zarażać inne osoby. – Dlatego tak ważna w każdej sytuacji jest ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa – wskazano.

Kampania Centrum Informacyjnego Rządu

Zaapelowano, by stosować zasadę: „DDMA+W”, na którą składają się: dystans społeczny (co najmniej 1,5 m od innych osób), dezynfekcja (mycie rąk wodą z mydłem lub ich dezynfekcja, a także czyszczenie i dezynfekcja często dotykanych powierzchni i przedmiotów), maseczka (maseczka, szalik lub przyłbica, którą należy zasłaniać nos i usta w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na ulicy) oraz aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe (dobrowolna, darmowa i w pełni bezpieczna aplikacja, która pomaga w walce z koronawirusem). Podkreślono również, że należy dbać o wietrzenie miejsc, w których spędza się dużo czasu.

Kampania Centrum Informacyjnego Rządu

– W internecie pojawia się wiele nieprawdziwych informacji na temat epidemii koronawirusa. Nie daj się zwieść i wybieraj mądrze. Korzystaj tylko ze sprawdzonych źródeł. Jednym z nich jest nasza dedykowana strona internetowa gov.pl/koronawirus – podkreśla CIR. Jak wskazano, zebrano tam m.in. aktualne zasady i ograniczenia, najczęściej zadawane pytania, a także niezbędne dane kontaktowe. Wszystkie dane zawarte na stronie to oficjalne komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, opracowane na podstawie obowiązujących aktów prawnych – podkreślono. (PAP)

Kampania Centrum Informacyjnego Rządu
Print Friendly, PDF & Email