Kolega i Przyjaciel o wielkim sercu - elbląski PZN wspomina Tadeusza Milewskiego

Kolega i Przyjaciel o wielkim sercu - elbląski PZN wspomina Tadeusza Milewskiego

Tadeusz Milewski zmarł w niedzielę wieczorem. Od lat działał na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami a szczególnie tych wykluczonych ze względu na dysfunkcję wzroku. Tak wspominają go członkowie Polskiego Związku Niewidomych Koło w Elblągu.

Tadeusz był naszym Kolegą i Przyjacielem o złotym sercu nietolerujący kłamstwa, fałszu i obłudy. Był pogodnym, wspaniałym człowiekiem o ogromnej dobroci i wielkim sercu, patrzącym gdzieś dalej, poza zasięg tego świata.

Żył dla innych, zawsze wyciągał swoją pomocną dłoń, zawsze można było liczyć na jego wsparcie i bezinteresowność. Nigdy nikomu nie odmówił pomocy, nigdy nie zabrakło mu czasu dla drugiej osoby.

Z pewnością bardzo dobrze Tadeusza będą wspominać członkowie naszego Koła. Wszak pracy, która była niego pasją oddał ponad 50 lat swojego życia. Pracując na rzecz osób niepełnosprawnych zawsze wiedział po co warto żyć i o co warto walczyć.

Wierzymy, że chociaż odszedł daleko, to stale będzie blisko nas, a wiara sprawi, że ciemność nie będzie dla niego ciemna, a noc jak dzień zajaśnieje po spełnionym i pracowitym życiu.

Tadeusz miał bardzo wielu przyjaciół, w sercach których pozostanie smutek i żal do końca życia.

Pamiętajmy słowa Czesława Miłosza że „Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogody zaczyna”.

W obliczu ogromnej straty jaką jest śmierć najbliższej osoby, rodzinie Tadeusza, składamy wyrazy głębokiego żalu i współczucia.

W imieniu członków
Koła PZN w Elblągu
Janina Maksymowicz