Kolacja wigilijna Amazonek

Kolacja wigilijna Amazonek
Fot. Adminstrator

Jest to dla mnie naprawdę bardzo ważne, że mogę być teraz z Państwem i wspólnie spędzić czas przedświąteczny w ciepłej i przyjaznej atmosferze – mówiła Pierwsza Dama, która w czwartek spotkała się przy wigilijnym stole z Amazonkami i pacjentkami onkologicznymi.

W Sierakowie odbyło się wczoraj świąteczne spotkanie zorganizowane przez Polską Koalicję Pacjentów Onkologicznych oraz Federację Stowarzyszeń „Amazonki”. Małżonka Prezydenta podkreślała, że przed Bożym Narodzeniem szczególnie przeżywamy towarzyszące im przesłanie. – Jest to przesłanie miłości, pokoju i solidarności ze wszystkimi ludźmi, a zwłaszcza z tymi, którzy czują się osamotnieni, są chorzy, którzy po prostu mają trudniejsze życie – wyjaśniła.

Pierwsza Dama poświęciła uwagę tym wszystkim, którzy nie spędzą tegorocznych Świąt w gronie rodziny i najbliższych. – Takimi osobami są z pewnością pacjenci, którzy święta spędzą w szpitalu, dlatego powinniśmy skierować jak najcieplejsze myśli właśnie ku nim i postarać się, każdy na swój sposób, by nie czuli się samotni, by wlać w nich otuchę, by nagrodzić ich cierpienie dobrym słowem, uśmiechem, sprawić by ten uśmiech również pojawił się na ich twarzach – podkreśliła. – Wszystkim pacjentom życzę przede wszystkim wytrwałości i sił, ale życzę też pozytywnego myślenia, które jest ogromnie ważne w pokonywaniu choroby – uzupełniła.

Agata Kornhauser-Duda, Ambasadorka Walki z Rakiem Piersi w Polsce, często spotyka się ze środowiskiem Amazonek i wspiera działania towarzyszące edukacji zdrowotnej i promocji badań okresowych. – Zawsze powtarzam jak bardzo cenię sobie wszystkie wydarzenia, podczas których mamy okazję do rozmowy i do podzielenia się spostrzeżeniami – powiedziała w Sierakowie Pierwsza Dama, która podkreśliła, że pozostaje pod wrażeniem aktywności Amazonek i wszelkich działań, które podejmują. – Chyba nikomu tutaj nie trzeba tłumaczyć jak ważne są wsparcie, empatia i wrażliwość. Nie mam co do tego wątpliwości, że pomoc udzielana przez Panie jest absolutnie bezcenna, ponieważ jest zbudowana na własnych trudnych doświadczeniach, ale także na bardzo dobrej wiedzy medycznej – kontynuowała.

Ruch Amazonek zrzesza tysiące kobiet w całej Polsce, spośród których wiele to wolontariuszki, które uporały się ze swoją chorobą, a teraz służą wsparciem kobietom oczekującym na zabieg lub będącym po operacji.

Źródło: prezydent.pl
Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP
Print Friendly, PDF & Email