Kibic, jakich mało. Zmarła wyjątkowa fanka Wisły Kraków

Kibic, jakich mało. Zmarła wyjątkowa fanka Wisły Kraków

W czwartek (17 października) w wieku 91 lat po długiej i ciężkiej chorobie odeszła najwierniejsza fanka Wisły Kraków – Julia Kmiecik. Po raz ostatni na trybunach stadionu przy ul. Władysława Reymonta w Krakowie zasiadła podczas derbów miasta Wisła – Cracovia.

Była, jest i będzie przykładem na to, że życiowe pasje warto realizować w każdym wieku. Julia Kmiecik na mecze Wisły Kraków chodziła od 51 lat i przez ten czas nie opuściła żadnego spotkania Białej Gwiazdy. Jej miłość do futbolu nie gasła ani przez moment. W środy, gdy grała Liga Mistrzów, zasiadała przed telewizorem i oglądała najciekawsze mecze tych najbardziej emocjonujących rozgrywek.

Wisła Kraków, chcąc umożliwić kibicom oddanie hołdu wyjątkowej fance, postanowiła w piątek przed Strefą Kibica wystawić Jej zdjęcie, przy którym od godziny 18:00 można było składać znicze.

Piątkowy mecz 12. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków – Piast Gliwice miał wyjątkową oprawę. Piłkarze Wisły na rozgrzewkę wybiegli w specjalnie przygotowanych koszulkach. Przed pierwszym gwizdkiem pożegnano Panią Julię minutą ciszy, a Wiślacy zagrali z czarnymi opaskami na ramieniu.

Uroczystości pogrzebowe śp. Julii Kmiecik rozpoczną się w sobotę (19 października) o godzinie 14:00 w kościele parafialnym w Strumianach.

Zgodnie z życzeniem Rodziny zmarłej krakowski klub zachęca do przybycia na uroczystości pogrzebowe w barwach klubowych.

Oprac. Red.
Źródło: wislakrakow.pl / własne

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.