Katowice: Podziel się krwią w wakacje

Katowice: Podziel się krwią w wakacje
Fot. Pixabay

Miasto Katowice serdecznie zaprasza do przyłączenia się do akcji realizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach w zakresie uzupełnienia zapasów krwi, które ze względu na czas wakacji i trwającej epidemii znacząco się uszczupliły.

W ramach akcji zostaną zorganizowane mobilne punkty poboru krwi w wybranych gminach województwa śląskiego. Harmonogram akcji będzie na bieżąco aktualizowany na stronie internetowej silesia.org.pl .

Krwiodawcą może być każda zdrowa osoba, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów i nie miała kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem lub objętą kwarantanną. Krew i jej składniki mogą oddawać osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kg. Stan zdrowia krwiodawcy powinien odpowiadać wymaganiom zdrowotnym, aby pobranie krwi nie wywołało ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy krwi. Krew można też oddawać od poniedziałku do piątku przez całe wakacje w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach przy ul. Raciborskiej 15.

Źródło: katowice.eu
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email