Kanclerz Kurz: W Austrii druga fala epidemii koronawirusa

Kanclerz Kurz: W Austrii druga fala epidemii koronawirusa
Fot. Pixabay

Austria weszła w „drugą falę” infekcji koronawirusa – powiedział w niedzielę premier Sebastian Kurz, zwracając uwagę na rosnącą liczbę pozytywnych testów.

Od piątku do soboty w 9-milionowym kraju zarejestrowano prawie 870 nowych przypadków zakażeń, z czego połowę w stolicy kraju, Wiedniu. Od początku epidemii zachorowały w Austrii 33 tysiące ludzi, a 750 zmarło.

– Jesteśmy na początku drugiej fali (zakażeń) – napisał kanclerz Kurz w komunikacie, uprzedzając, że kraj niedawno przekroczył liczbę tysiąca nowych dziennych zakażeń i apelując do ludności o ścisłe stosowanie się do zaostrzeń i maksymalnych ograniczeń kontaktów.

W piątek austriacki rząd ogłosił zaostrzenie od poniedziałku zasady noszenia maseczek i utrzymania dystansu społecznego podczas imprez publicznych i w restauracjach. Noszenie maseczek będzie konieczne w środkach komunikacji publicznej, we wszystkich sklepach i wszystkich budynkach publicznych.

Kanclerz Kurz uprzedził, że jeśli liczba przypadków zakażeń koronawirusem będzie rosnąć, nie wyklucza kolejnych obostrzeń. Wyraził jednocześnie nadzieję, że uda się uniknąć wprowadzenia izolacji.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email