Kancelaria Premiera zachęca do ściągnięcia aplikacji STOP COVID

Kancelaria Premiera zachęca do ściągnięcia aplikacji STOP COVID
Fot. Pixabay

Aplikacja STOP COVID skutecznie pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa, umożliwia samokontrolę stanu zdrowia i zapisanie się na test. Śiągnij, uruchom, dbaj o siebie i innych – zaapelowała w niedzielę Kancelaria Premiera.

Jak podkreślono we wpisie KPRM na Twitterze, aplikacja skanuje otoczenie użytkownika w poszukiwaniu innych telefonów, na których jest zainstalowana, a następnie „zapamiętuje” je na 14 dni.

– Jeśli na COVID-19 zachoruje użytkownik, z którym twój telefon miał kontakt w odległości bliższej niż 2m, dłużej niż 15 min, aplikacja powiadomi cię o tym i podpowie, co robić – czytamy.

KPRM wskazuje, że aplikacja informuje o kontakcie z koronawirusem, ale umożliwia także samokontrolę stanu zdrowia, szybkie i wygodne zapisanie się na test, zgłoszenie chęci zaszczepienia się oraz dostęp do formularza rejestracji na szczepienie.

Podkreślono też, że aplikacja jest bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Nie wymaga podawania żadnych danych ani nie ma dostępu do plików przechowywanych na telefonie. Informacje o napotkanych urządzeniach są zakodowane i przechowywane w telefonie tylko przez dwa tygodnie. Wysyłane powiadomienia są anonimowe – zarówno dla nadawcy, jak i dla odbiorcy – czytamy.

KPRM zaznacza, że więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej gov.pl/stopcovid. (PAP)

Sylwia Dąbkowska-Pożyczka
Print Friendly, PDF & Email