Kancelaria Premiera: Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe pomocą w wychodzeniu z pandemii

Kancelaria Premiera: Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe pomocą w wychodzeniu z pandemii
Fot. pixabay.com

STOP COVID – ProteGO Safe to aplikacja, która pomoże nam w wychodzeniu z najostrzejszych obostrzeń związanych z pandemią – podała w sobotę na Twitterze Kancelaria Premiera.

Aplikacja korzysta z API opracowanego przez Apple i Google. Jest bezpłatna i dobrowolna.

– STOP COVID – ProteGO Safe to aplikacja, która pomoże nam w wychodzeniu z najostrzejszych obostrzeń związanych z pandemią. Im więcej z nas będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa – podała w sobotę na Twitterze Kancelaria Premiera.

Celem aplikacji jest pomoc zarówno zdrowym, jak i zakażonym osobom. Aby była skuteczna, powinno z niej „korzystać jak najwięcej osób”.

Aplikacja składa się z dwóch modułów. Pierwszy z nich to moduł umożliwiający samokontrolę stanu zdrowia poprzez regularne zapisywanie informacji o swoim samopoczuciu i kondycji. Jest to swoisty „dziennik”, który na bieżąco pozwala weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy. Jeśli zajdzie taka potrzeba – narzędzie może być pomocne dla lekarzy w postawieniu diagnozy. Ułatwia, bowiem przekazanie personelowi medycznemu informacji o rozwoju objawów, współistniejących schorzeniach, czy przyjmowanych lekach.

Drugi moduł aplikacji skanuje otoczenie i podaje informacje w przypadku ryzyka kontaktu z wirusem.

W STOP COVID – ProteGO Safe można także znaleźć oficjalne i aktualne informacje na temat sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, oraz dowiedzieć się, jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub bliskich.

Publikowane informacje to komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, oraz informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Magdalena Gronek
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email