Kameralnie i akordeonowo

Na zakończenie tegorocznych Dni Elbląga, dla wszystkich mieszkańców i turystów na elbląskiej starówce odbył się wyjątkowy koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, która wystąpiła w towarzystwie artystów z najwyższej kulturalnej półki – Marcina Wyrostka & CORAZON – i zaprezentowała muzykę z czterech stron świata.

Nie ma złych dźwięków, są tylko jeszcze nieodkryte – tym założeniem kieruje się Marcin Wyrostek i jego artyści. Ich muzyka to bowiem mozaika kultur: latynoamerykańskiej, bałkańskiej i żydowskiej, dzięki czemu doczekali się miana „zespołu wielokulturowego przez duże „w”. Nie zapomnieli przy tym o muzycznych korzeniach – dowodem płyta POLACC, w ramach której rozmaite wątki POL-skości powiązano wspólnym, ACC-ordeonowym mianownikiem.

W programie elbląskiego koncertu znalazły się utwory z repertuaru Marcina Wyrostka & CORAZON – projekt ten narodził się w wyniku fascynacji muzyką argentyńską i latynoamerykańską, która zainspirowała zespół do tworzenia tang we własnych jazzowych, klasycznych, i musicalowych aranżacjach. Aktualny repertuar jest mieszanką muzyki latynoamerykańskiej, bałkańskiej, i musicalowej. Uzupełniają go utwory z najnowszej płyty „POLACC”, stanowiącej efekt pragnienia powrotu do własnych korzeni muzycznych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu. Kliknij w zdjęcie główne i obejrzyj zdjęcia.