Kalendarz 2019. Kiedy dni wolne?

Kalendarz 2019. Kiedy dni wolne?

W 2019 roku przewidzianych jest 13 dni ustawowo wolnych od pracy. Jeden (1 stycznia) mamy już za sobą. Przed nami możliwość zrobienia sobie kilku długich weekendów. Najlepiej sytuacja wygląda w związku z 1 i 3 maja. Biorąc trzy dni wolnego będzie można mieć dziewięciodniowy weekend.

Najbliższy dzień ustawowo wolny od pracy to 6 stycznia – Święto Trzech Króli (niedziela). Święta Wielkanocne wypadają w kwietniu (21-22.04). I jak zwykle wolna jest niedziela i Poniedziałek Wielkanocny.

Pierwszy długi weekend czeka nas na początku maja. Święto Pracy tym razem przypada w środę a Święto Konstytucji 3 maja w piątek. Łatwo więc policzyć, że dodatkowe trzy dni urlopu mogą dać nam łącznie aż 9 dni wolnego.

W kalendarzu dniem wolnym od pracy jest także święto Zesłania Ducha Świętego (tzw. Zielone Świątki), które zawsze wypada 49 dni (7 tygodni) po Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego – tym razem 9 czerwca.

20 czerwca (czwartek) to Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Tu także jeden dzień wolnego (piątek) pozwoli na dłuższy weekend. 21 czerwca uczniowie odbiorą świadectwa szkolne i rozpoczną wakacje.

Kolejny dłuższy weekend, przy wykorzystaniu jednego dnia wolnego, będzie można zaplanować między 15 a 18 sierpnia. Przypadające właśnie 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego wypada bowiem w czwartek.

Święto Wszystkich Świętych wypada w piątek, a 11 listopada w poniedziałek. W obu przypadkach również wydłuży to weekend.

Święta Bożego Narodzenia (25 i 26 grudnia) w tym roku przypadają w środę i w czwartek. Urlop wykorzystany w piątek pozwoli więc w sumie na pięć dni wolnego.

MM

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.