Język migowy dla najmłodszych

Język migowy dla najmłodszych
Fot. Adminstrator

Na kanale TVP ABC pojawiła się nowa propozycja dla najmłodszych odbiorców: „Figu Migu”. Muzyczno-edukacyjny program, kierowany zarówno do dzieci z dysfunkcją słuchu, jak i słyszących, ma w prosty i przyjazny sposób nauczyć je języka migowego.

Nowa seria telewizyjna dla dzieci prowadzona jest przez profesjonalne tłumaczki języka migowego: Małgorzatę Limanówkę oraz Mariolę Kozłowską-Nowak (znaną z „Supełkowego ABC”). W każdym odcinku wraz z dziećmi tłumaczą nową piosenkę, napisaną specjalnie na potrzeby programu. Dzięki temu dzieci w trakcie około 7-minutowego odcinka mogą nauczyć się pięciu nowych słów w PJM. W muzyczno-edukacyjnej przygodzie najmłodszym towarzyszą dwie animowane postacie: Figu i Migu.

– Dodatkowym atutem jest możliwość nauczenia się przez rodziców tego, jak poprzez proste gesty nawiązać kontakt i porozumieć się ze swoim malutkim, jeszcze niemówiącym dzieckiem. W chwili opanowania tych gestów przez dziecko, jego pragnienia i potrzeby będą mogły przyjąć formę zrozumiałego komunikatu. Z pewnością to ułatwi wzajemne, nie zawsze łatwe relacje – zachęcają do oglądania twórcy serii.

Program można zobaczyć w każdy czwartek o godz. 13:00 na kanale TVP ABC oraz w serwisie vod.tvp.pl.

Red.
Źródło i fot.: abc.tvp.pl
Print Friendly, PDF & Email