Jesteśmy za, głosujmy na elbląskie dzieciaki!

Jesteśmy za, głosujmy na elbląskie dzieciaki!

Jednym kliknięciem możemy wygrać 100 tysięcy dla elbląskich dzieciaków. O głos na program pomocy dzieciom z rodzin zastępczych w Elblągu, pod nazwą ”Akademia Pana Kleksa”, apelują koordynatorzy projektu ze Stowarzyszenia ”Jantar”.

Uczestnikami projektu będą dzieci z elbląskich rodzin zastępczych, sprawiające kłopoty wychowawcze i dydaktyczne, w tym także dzieci niepełnosprawne. W wytypowaniu uczestników pomoże MOPS, merytoryczny partner w projekcie.

Program ”Akademia Pana Kleksa”, przygotowano na konkurs ”Warto być za”, organizowanym przez Kompanię Piwowarską – informują Magdalena Czarnocka i Jędrzej Rusiński. Wśród 19 najlepszych w skali kraju projektów, wybranych przez Radę Programową Konkursu, znalazł się  także elbląski. Na jego realizację można otrzymać 100 tys. zł., jednak dofinansowanie otrzyma ten, który dostanie największą ilość głosów, w głosowaniu publicznym.

Elbląski projekt spodobał się organizatorom konkursu nie tylko ze względu na zawartość merytoryczną, ale i na oryginalną formułę – opartą na bajce ”Akademia Pana Kleksa”.

Jak w bajce
Projekt ma trwać 6 miesięcy. Uczniowie Akademii będą mieć lekcje kleksografii (będą to lekcje informatyki, języka angielskiego, korepetycje, pomoc przy odrabianiu lekcji), wyprawy ”Psi raj” (wycieczka do schroniska dla zwierząt), ”Prawe oko Pana Kleksa” (wycieczka do obserwatorium astronomicznego we Fromborku) i wiele innych atrakcji. W Kuchni Pana Kleksa otrzymają bezpłatny posiłek, a na warsztatach psychologicznych będą uczyć sie rozwiązywać swoje problemy. Za największy atut swojego projektu autorzy uważają stawianie na aktywność.

Osiągnięcia uczestników będzie można ocenić na wieńczącym program przedstawieniu teatralnym ”Akademia Pana Kleksa”. Zaś oficjalną formą podsumowującą projekt będzie konferencja pt. „Rodziny zastępcze i ich problemy”, w której udział wezmą rodzice zastępczy, eksperci oraz lokalna społeczność.

Po zakończeniu projektu Akademia ma się przekształcić w Elbląski Parlament Młodzieżowy – organizację pozarządową młodzieży, która dzięki współpracy z władzami i Centrum Kultury, będzie mogła pomagać w sposób aktywny innym osobom oraz rozwiązywać problemy lokalnej społeczności.

Głosuj na elbląskie dzieciaki!
Głosowanie potrwa do 3 grudnia i będzie można to zrobić na kilka sposobów:

* za pomocą strony internetowej www.warto.eu, gdzie znajdują się opisy projektów (bezpłatna forma głosowania),
* wysyłając smsy o treści WARTO.11 na nr 7138(koszt 1zł + VAT) oraz
* wysyłając kupony do głosowania zamieszczone w czwartkowym numerze (16. XI) wydaniu Dziennika Elbląskiego.

Partnerami projektu są: CKiWM „Światowid”, Stowarzyszenie Viva art oraz Towarzystwo Muzyczne „Eroica”.  Teresa Bocheńska, AŚ Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 1319

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.