Jest kadra i sprzęt - czas na treningi

Jest kadra i sprzęt - czas na treningi
Fot. Adminstrator

We wrześniowym wydaniu naszej gazety informowaliśmy o tym, że Integracyjny Klub Sportowy “Atak” otworzył pierwszą w Polsce, innowacyjną sekcję hokeja na siedząco dla osób niepełnosprawnych ruchowo. W tym numerze powracamy do tego tematu.

Przypomnijmy, że w tym roku, na stworzenie nowej sekcji, IKS Atak otrzymał od Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO) grant w wysokości 135 tys. złotych. Aktualnie realizacja tego projektu znajduje się na drugim etapie. Wyłoniono już 19-osobową kadrę zawodników, w której znaleźli się: Michał Suliga, Jan Maliszak, Tomasz Woźny, Jarosław Czyżewski, Krzysztof Wojtaszek, Jacek Kozłowski, Jacek Sapela, Przemysław Gronkiewicz, Jan Skapowicz, Jakub Ruciński, Jaromir Brekau, Zbigniew Kempiński, Sylwester Czyż, Piotr Truszkowski, Piotr Tośko, Marcin Musielak, Marcin Hebda, Andrzej Młynarczyk i Janusz Szarwark.
– Powyższa grupa stanie się także, do czasu gdy powstaną kolejne kluby, reprezentacją Polski w hokeju na siedząco osób niepełnosprawnych – informuje Tomasz Woźny, prezes Ataku.

17 października do Elbląga dotarł pierwszy sprzęt (specjalne łyżwy, tzw. ślizgi, ochraniacze, kaski, rękawice oraz bramki), który zakupiono w Gdańsku za około 70 tys. złotych. Do skompletowania pełnego ubioru pozostało tylko uszycie koszulek. Jako że klub posiada już ich projekt, należy się ich spodziewać w najbliższych dniach.

Pod koniec października i na początku listopada odbędą się pierwsze zajęcia i zgrupowanie, które poprowadzi Kanadyjczyk polskiego pochodzenia Sylwester Flis, m.in. złoty medalista oraz król strzelców paraolimpiady w Salt Lake City w 2002r. – Po tym mini obozie trenować będziemy dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki, po dwie godziny dziennie – mówi T.Woźny.

W dniach od 15 do 17 grudnia hokeistów Ataku czekać będzie pierwszy poważny sprawdzian. Będzie nim, organizowany w Elblągu, pierwszy międzynarodowy turniej hokeja na lodzie osób niepełnosprawnych. Zagrać w nim mają trzy drużyny zagraniczne i ekipa gospodarzy, IKS Atak.   Rafał Kadubowski Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 1276

Print Friendly, PDF & Email