Jerzy Brzęczek miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa

Jerzy Brzęczek miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa
Fot. Pixabay

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa – poinformował w sobotę wieczorem PZPN. 49-letni szkoleniowiec musi się poddać izolacji.

– Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 przeprowadzone u selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka dały wynik pozytywny. W wyniku zaistniałej sytuacji wprowadzona została standardowa procedura izolacji zgodna z obowiązującymi przepisami sanitarnymi – napisano w krótkim komunikacie.

Po wrześniowych meczach reprezentacji w Lidze Narodów, z Holandią (0:1) oraz Bośnią i Hercegowiną (2:1), pierwszych po długiej przerwie wywołanej pandemią koronawirusa, Brzęczek miał poprowadzić biało-czerwonych w trzech spotkaniach w październiku: towarzyskim z Finlandią (7 października, Gdańsk), a w Lidze Narodów z Włochami (11 października, Gdańsk) oraz Bośnią i Hercegowiną (14 października, Wrocław).

W ubiegłym tygodniu Brzęczek powołał na te mecze 25 piłkarzy z klubów zagranicznych, w tym zwolnionego z wrześniowych występów Roberta Lewandowskiego. W najbliższy poniedziałek selekcjoner miał podać nazwiska powołanych zawodników z polskiej ligi.

Print Friendly, PDF & Email