Jeden medal, trzy kwalifikacje olimpijskie

Za nami Mistrzostwa Świata w Parakajakarstwie. Reprezentacja Polski przywiozła z Szeged jeden medal. MŚ były również okazją do wywalczenia kwalifikacji olimpijskiej.

Między 22 a 25 sierpnia w węgierskim Szeged odbyły się Mistrzostwa Świata w Parakajakarstwie.

Jakub Tokarz wywalczył brązowy medal w kanadyjce VL2 (dało to kwalifikację na igrzyska paraolimpijskie). Nie jest to jednak jego koronna kajakowa konkurencja. W tej ulubionej (KL1) zajął najbardziej nielubiane przez sportowców 4. miejsce. Mógł jednak z osiągniętego wyniku się cieszyć, bo we wspomnianej kategorii również uzyskał kwalifikację olimpijską. Trzecią kwalifikację uzyskała Katarzyna Sobczak. Świeżo upieczona mistrzyni Europy zajęła 5. miejsce w swoim finale.

Ci, którym nie udało się uzyskać wymaganego na igrzyska minimum, będą jeszcze mieli okazję do jego wywalczenia. Kolejna możliwość zdobycia kwalifikacji na IO w przyszłym roku w maju lub czerwcu w Duisburgu.