Jazzowa wiosna z Telderman Trio

Jazzowa wiosna z Telderman Trio

Już 1 kwietnia zapraszamy na koncert „Jazzowa wiosna”, którego gościem będzie „Telderman Trio” w składzie: Rogier Telderman – fortepian, Tuur Moens – perkusja i Grzegorz Piasecki – kontrabas.

Lider zespołu Rogier Telderman – pianista, kompozytor, aranżer. Jego muzykę krytycy określają najczęściej, jako liryczną a jego kompozycje, jako fascynujące opowieści, w które Rogier zabiera zarówno towarzyszących mu muzyków jak i słuchaczy. Wywodzący się ze środowiska klasycznego, swojej własnej muzycznej drogi zaczął poszukiwać dopiero w dorosłym życiu. W Trio w bardzo wyważony sposób miesza elementy rocka, soulu, muzyki współczesnej i tworzy bardzo energetyczną muzykę jazzową.

„Trio Telderman” wciąga słuchacza od pierwszych dźwięków. Koi, ale jednocześnie stawia wyzwania i dotyka piękną, inspirującą historią. Debiutancki album „Contours”, na którym oprócz Rogiera na fortepianie, na kontrabasie gra Guus Bakker a na perkusji Tuur Moens (zagości też w Elblągu) często porównywany jest do nastrojów z płyt Keitha Jarreta, Brada Mehldau czy EST. Rogier Telderman, w bardzo szybkim tempie, staje się autentycznym głosem europejskiej sceny muzycznej. W 2015 został uznany przez Stowarzyszenie Dutch Jazzbookers za najbardziej obiecującego artystę jazzowego 2016. W 2018 Rogier Telderman zaproponował współpracę Adamowi Bałdychowi i Vincetowi Courtois. Powstał wyjątkowy projekt muzyki improwizowanej, zaprezentowany publiczności w Królestwie Niderlandów.

Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.