„Jak to widzisz?” z tłumaczeniem na PJM

„Jak to widzisz?” z tłumaczeniem na PJM

Muzeum Pałac Herbsta zorganizowało plebiscyt, w ramach którego publiczność mogła decydować o tym, jakie obrazy pojawią się na ekspozycji. Efektem jest wystawa „Jak to widzisz?”.

Muzeum Pałac Herbsta, będące częścią Muzeum Sztuki w Łodzi, otwiera się na swoich odbiorców: nie tylko umożliwiając im decydowanie o kształcie realizowanych działań, ale również przygotowując wydarzenia dostępne dla osób z niepełnosprawnością słuchu.

Obrazy, które składają się na wystawę „Jak to widzisz”, pochodzą ze zbiorów muzeum i zostały wyłonione w ramach otwartego plebiscytu. Ostatecznie wybrano czterdzieści prac, wśród których znaleźć można obrazy m.in. Józefa Chełmońskiego, Leona Wyczółkowskiego czy Olgi Boznańskiej.

– Plebiscytowi towarzyszył konkurs, w którym głosujący mogli napisać teksty uzasadniające wybór. Spośród nich jury wskazało najciekawsze, a ich autorki i autorów nagrodzono udziałem w pracach zespołu kuratorskiego. Kuratorzy spotykali się przez kilka miesięcy i pracowali nad ostatecznym kształtem wystawy – informuje muzeum.

Wystawę będzie można oglądać do końca marca 2019 roku. Oprowadzanie z tłumaczeniem na Polski Język Migowy zaplanowano na 7 marca. Szczegółowe informacje na temat zapisów na wydarzenie można znaleźć na stronie muzeum.

Źródło i fot.: palac-herbsta.org.pl