Inspiracje Niderlandami czyli kolejna kolacja charytatywna w ramach cyklu „Klimaty Świata”

Inspiracje Niderlandami czyli kolejna kolacja charytatywna w ramach cyklu „Klimaty Świata”

2 kwietnia, w salach bankietowych przy Bulwarze Zygmunta Augusta,  Lions Elbląg Club Truso organizuje kolejną kolację charytatywną z cyklu „Klimaty Świata”.  Tym razem będzie to spotkanie w klimatach holenderskich, zatytułowane „Inspiracje Holandią”.  

Kolacje charytatywne na stałe wpisały się już w działalność społeczną i kulturalną LC Elbląg Truso. Do tej pory, w ramach cyklu „Klimaty Świata” odbyły się już  kolacje – hiszpańska, rosyjska, żydowska i francuska, chińska.

Tegoroczny wieczór poprowadzi Mirosław Siedler dyrektor Teatru im. A. Sewruka w Elblągu. Gościem specjalnym wieczoru będzie Konsul Honorowy Królestwa Niderlandów w Gdańsku pani Magdalena Pramfelt.

W programie wydarzenia znalazły się m. in. wystawa zdjęć Marka Opitza (fotograf i wydawca książek o Żuławach. Jako drugi Polak, publikował zdjęcia w ”National Geographic”. Odznaczony medalem od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.), występ zespołów muzyki dawnej Ryszarda i Marcina Skotnickich oraz szanty w wykonaniu Marka i Aleksandry Józefów. O specjały kuchni holenderskiej zadba firma Gloria.

Tradycyjnie podczas kolacji zostanie przeprowadzona aukcja charytatywna. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na zakup skrzypiec dla uczennicy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych – Natalii Zawistowskiej.

Każdorazowo klubowicze starają się stworzyć niezapomnianą atmosferę wieczoru dostarczając gościom wielu atrakcji, jednocześnie przybliżając kulturę,  sztukę kulinarną, nie zapominając, że celem spotkania jest zasilenie konta charytatywnego, które zawsze jest przekazywane na szczytny cel.  Osoby chętne do udziału w kolacji mogą nabyć jeszcze bilety w kwiaciarni „Azalia” przy ul. 12 Lutego w Elblągu, w cenie 70 zł/os.

Zdjęcie: Marek Opitz  Dorota Wcisła LC Elbląg Truso Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 6697