Igrzyska trwają. Grad medali Polaków

Trwają Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. I choć zaczęły się w niedzielę, to nasi reprezentanci już zdołali zdobyć ponad 20 medali, w tym te najcenniejsze – złote.

Ceremonia Otwarcia zachwyciła tych, którzy zdecydowali się wziąć w niej udział. Część z zawodników z racji porannych startów w zawodach, zdecydowała się spędzić ten czas w hotelu. Kulminacyjnym momentem ceremonii było rozpalenie znicza olimpijskiego.

Ten od czterech dni płonie, co oznacza, że sportowa rywalizacja trwa w najlepsze. Reprezentanci Polski także są na miejscu i już zdążyli wywalczyć pierwsze medale. Worek rozwiązał pływak Sebastian Cofał, który zdeklasował rywali na dystansie 100 m grzbietem, ustanawiając tym samym nowy rekord życiowy. Na drugim stopniu podium we wrotkarstwie stanął Krzysztof Wieczorek a na trzecim Patrycja Scheibe. Aż 7 krążków w gimnastyce pierwszego dnia zdobył Paweł Czizmowski (2 złote i 5 srebrnych).

Kolejny złoty medal w pływaniu dołożyła Kinga Iwańska, która była najlepsza na 100m stylem zmiennym. Dwa medale w jeździe konnej (srebrny i brązowy) zdobył także Jacek Czarnecki. Wiele działo się także na sztucznej wyspie Yas. Tam rywalizują kolarze. Bartosz Sadkowski był najszybszy na dystansie 2 kilometrów. Wiele działo się także podczas rywalizacji w boccie. Srebrny medal w tej dyscyplinie zgarnął Daniel Rzeźnicki. Emocji nie zabrakło podczas bowlingu – tu najlepszy był Robert Litawiecki.

Wczoraj do rywalizacji włączyli się kajakarze. Dwa złote i jeden srebrny medal powędrowały do Patrycji Kobierowskiej, a złoty i dwa srebrne do Kornela Konieczka.

W Abu Dhabi reprezentację Polski wspiera także Anna Lewandowska, Prezes Olimpiad Specjalnych Polska. XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych potrwają do 21 marca.