Hokej na slegdach: IKS Atak na turnieju w Szwecji

Hokej na slegdach: IKS Atak na turnieju w Szwecji
Fot. Adminstrator

Od 3 do 7 listopada br. w Szwecji odbywał się coroczny turniej hokeja na slegdach. W zawodach wzięło udział 6 drużyn a wśród nich zawodnicy IKS Atak Elbląg, którzy tym samym rozpoczynają swoje przygotowania do kolejnego sezonu zimowego.

Turniej w Szwecji był dla nas sprawdzianem w  jakiej formie jesteśmy przed zbliżającym się sezonem oraz co musimy jeszcze poprawić w swojej grze – mówi Aneta Rękas Woźny, wiceprezes elbląskiego „Ataku”.

Na lodowisku w Szwecji naprzeciw siebie stanęło sześć drużyn: dwie ze Szwecji oraz Norwegia Estonia, Finlandia i Polska, którą reprezentowali zawodnicy IKS Atak Elbląg.

Jak dowiadujemy się z relacji A. Woźny, turniej rozpoczął się bardzo pozytywnie dla elblążan. O ile pierwsze spotkanie rozegrane z drużyną Szwecji Nacka przebiegało na bardzo wyrównanym poziomie i ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Polski 2:1, to już wygrany 9:0 mecz z Finlandią był jednostronnym popisem gry zespołu IKS ATAK.

Wysokie zwycięstwo nad drużyną tysiąca jezior otworzyło naszym zawodnikom możliwość gry w półfinale, gdzie mieli zmierzyć się z późniejszym finalistą tych zawodów – Estonią, który okazał się zbyt ciężkim rywalem dla naszej reprezentacji. Mecz zakończył się wygraną Estonii 3:1, a zespół z Polski musiał zadowolić się walką o trzecie miejsce.

W grze o najniższe podium zawodnicy IKS Atak Elbląg spotkali się z drużyną Szwecji Malmo. Po zaciętym i wyrównanym pojedynku drużyna z Polski musiała uznać wyższość przeciwników, którzy wygrali 3:2 zajmując tym samym trzecie miejsce w turnieju.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:
1.Norwegia
2.Estonia
3.Szwecja Malmo
4.Polska
5.Szwecja Nacka
6.Finlandia

Korzystając z okazji chciałabym zaprosić wszystkich kibiców hokeja na piąty już Międzynarodowy Turniej Hokeja na sledgach, który odbędzie się w naszym mieście na początku grudnia – zachęca Aneta Rękas – Woźny.   RS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 6156

Print Friendly, PDF & Email