Hiszpania: W ciągu doby 9437 potwierdzonych zakażeń. Zmarło 156 osób

Hiszpania: W ciągu doby 9437 potwierdzonych zakażeń. Zmarło 156 osób
Fot. Pixabay

Pomiędzy poniedziałkiem a wtorkiem w Hiszpanii zmarło 156 osób zakażonych koronawirusem – podało wieczorem ministerstwo zdrowia tego kraju. Zanotowano też 9437 kolejnych zakażeń. Z kolei w sąsiedniej Portugalii służby medyczne potwierdziły cztery nowe zgony osób zainfekowanych.

Jak przekazał we wtorkowym komunikacie resort zdrowia Hiszpanii, podczas minionej doby liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do 30 004, co oznacza, że od poniedziałku potwierdzono tam 156 nowych zgonów.

Najwięcej nowych ofiar śmiertelnych zanotowano w Andaluzji, w Katalonii, a także na terenie wspólnoty autonomicznej Madrytu.

Służby medyczne Hiszpanii wskazały na wciąż bardzo wysoką dynamikę dobowych przypadków infekcji wirusem SARS-CoV-2. Podały, że pomiędzy poniedziałkiem a wtorkiem liczba zakażonych wzrosło o 9437 osób, do 603 167.

Zdecydowanie korzystniejsza dynamika epidemii notowana była podczas ostatnich 24 godzin w Portugalii, gdzie po raz pierwszy od piątku liczba dobowych infekcji spadła poniżej 500.

Jak poinformowało we wtorek portugalskie ministerstwo zdrowia, podczas ostatniej doby liczba przypadków zakażenia koronawirusem zwiększyła się o 425, do 65 021.

Drugą dobę utrzymuje się w Portugalii ten sam poziom zgonów wskutek COVID-19. Podczas minionych 24 godzin zmarło czterech pacjentów zainfekowanych koronawirusem. Łącznie zanotowano tam już 1875 ofiar śmiertelnych.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email